MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW WE FLORECIE

Niedziela, 11 czerwca 2017
W sobotę i niedzielę 10 i 11 czerwca Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował i przeprowadził Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie dziewcząt i chłopców. W turniejach indywidualnych w sobotę walczyło 171 dziewcząt i chłopców, a w niedzielę w turniejach drużynowych startowało 31 zespołów.
Pierwsze miejsce we florecie dziewcząt wywalczyła Marta Oklińska z UKS Atena Gdańsk, wśród chłopców zwyciężył Piotr Kaśków z UKS Atena Gdańsk. W turniejach drużynowych dziewcząt i chłopców zwyciężyły też drużyny UKS Atena Gdańsk. 
Najlepiej z naszych zawodników  zaprezentował się Maciej Frącek, który w turnieju indywidualnym zajął dobre szóste miejsce. Miejsca pozostałych naszych zawodników i zawodniczek.
Chłopcy: 57. Mikołaj Prajzner, 66. Ludwik Kalkowski, 75. Piotr Sowa, 78. Jan Sowa, 81. Grzegorz Kondrat, 95. Marceli Cendrowski.
Dziewczata: 45. Maja Brzozowska, 46. Aleksandra Binko, 53. Maja Urban, 65. Wiktoria Szafran, 69. Bianka Telatyńska, 75. Patrycja Motyl.
Nasze druzyny zajęły następujace miejsca: chłopcy - 11 miejsce, dziewczęta - pierwsza drużyna 11 miejsce, druga druzyna - 12 miejsce.                                                                                                
Sponsorami zawodów byli: Deichmann Sp. z o.o., Technodrew – Polska Zawadzkie k/Opola,  „Diagnostyka” Sp.z o.o. Region Dolnośląski we Wrocławiu, Hydropol-Dekor z Wrocławia.