KAROL NOGANOWICZ TRZECI W II PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZPADZIE.

Niedziela, 8 października 2017

Gliwice, 07-08 pażdziernika 2017 r.

Przez dwa dni na planszach Gliwic walczyli najlepsi szpadziści wsród juniorów młodszych.

W sobotę wśród dziwcząt 20 miejsce zajęła Agata Wróblewska, która walkę o wejscie do "16" przegrała z Natalią Rakoczy 14:15. Klaudia Kłopotowska wywalczyła 48 miejsce.

W niedzilę w turnieju chłopców wystartowało sześciu szpadzistów "Kolejarza". Bardzo liczyliśmy na dobre miejsce Karola Noganowicza i nie zawiedliśmy się. Po świetnych walkach grupowych Karol w drabince pucharowej został rozstawiony z numerem 1. W walkach pucharowych pokonywał swoich rywali bardzo zdecydowanie i dopiero w walce o ścisły finał przegrał z późniejszym zwycięzcą Jane Sochą 12:15 i zajął bardzo dobre trzecie miejsce.  Zdobyte punkty pozwoliły na utrzymanie pierwszego miejsca na krajowej liście najlepszych kadetów.

Artur Krzyżyński zajął 43 miejsce, Miłosz Mikołajczak był 75, Karol Rożek - 95, Rafał Przelicki - 101, a Jeremiasz Wójcicki - 107.