PUCHARY POLSKI JUNIORÓW W SZPADZIE I FLORECIE ORAZ TURNIEJ W OPOLU.

Poniedziałek, 23 października 2017

FLORET - Na planszach  Poznania walczyła piątka naszych florecistów, którzy startowali w "Tesa Puchar Polski Juniorów we Florecie". Najbliżej "32" był Mikołaj Sowa który ostatecznie zajął  34 miejsce. Miejsca pozostałych: 37. Ireneusz Gościński, 45. Filip Boratyn, 54. Witold Fracek, 65 Maciej Frącek.                                                                                                                                                   Nasi najmłodsi floreciści w piątek  20 października uczestniczyli w Lesznie w konsultacj treningowej z florecistami Polonii 1912.

SZPADA.  Kolejny weekend szpadowy rozgrywał się na południu Polski. A konkretnie w Gliwicach i Opolu. Na Śląsku walczyli najlepsi Juniorzy i Juniorki (do lat 20). Natomiast w grodzie nad Odrą rozgrywany był turniej Złoty Ryngraf Księcia Kazimierza z okazji 800 lecia Miasta Opola dla młodszych szermierzy. Najlepszy wynik wywalczyła w Gliwicach Agata Wróblewska, która zajęła 14 miejsce w gronie 110 szpadzistek. Druga z naszych reprezentantek, Zuzanna Basałygo, została sklasyfikowana na 61 pozycji. Wśród chłopców Karol Noganowicz był 24, Bartłomiej Godlewski 32, a Artur Krzyżyński 38. Z kolei w Opolu kolejny raz w finałowej ósemce zameldowała się Zofia Siergiej, zajmując siódme miejsce w kat. zuchów, a Adam Siergiej był 16 wśród młodzików. (przedruk ze strony klubowej na facecebooku).