OLA BINKO ZWYCIĘŻYŁA W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU SZERMIERCZYM DZIECI I MŁODZIKÓW WE FLORECIE I ZDOBYŁA TYTUŁ NAJLEPSZEGO DZIECKA W POLSCE W ROKU 2017.

Niedziela, 3 grudnia 2017

Wrocław, 02-03.12.2017 r.

W hali Sportowej Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, Klub Szermierczy "Wrocławianie" zorganizował XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci i Młodzików we Florecie.

W turnieju dziewcząt znakomicie spisała się zawodniczka naszgo klubu Aleksandra Binko, która po bardzo dobrych walkach zwyciężyła w kategorii dzieci i dzięki temu zapewniła sobie tytuł najlepszego dziecka w Polsce we florecie w roku 2017. Ola zdecydowanie pokonała swoje rywalki w walkach grupowych i do walk pucharowych została rozstawiona z numerem 2. Bardzo dobrze w tej fazie turnieju walczyła też Bianka Telatyńska, która miała nr 5. Ola pierwsze walki pucharowe wyrażnie wygrała, ale walki: półfinałowa i finałowa to był horror. W walce o finał pokonała Zofię Majorek z UKS Atena Gdańsk po niezwykle wyrównanym pojedynku 8:7 zadają zwycięskie trafienie w doliczonej minucie czasu.           Walkę finałową przegrywała 4:7 z zawodniczką Fundacji Gdańska Szkoła Floretu Hanną Wojtas, ale w ostatniej fazie walki pokazała niezwykły hart ducha i wygrała 8:7. 

Gratulace dla Oli i jej trenera Radosława Pietrusiewicza.

Bardzo dobre szóste miejsce wywalczyła Bianka.

W kategorii dzieci pozostałe nasze zawodniczki zajęły następujace miejsca: 15 - Amelia Szularz, 27- Helena Szafran i 72- Wiktoria Szafran.

Wśród młodziczek Maja Urban była 35, a Maja Brzozowska 45.

W turniejach chłopców floreciści klubu zajęli następujące miejsca:

dzieci - 18. Marceli Cendrowski, 34 Jan Sowa,

młodzicy - 31. Piotr Sowa, 34. Mikołaj Prajzner, 49. Maciej Fracek, 55. Ludwik Kalkowski.