WIELKI SUKCES KAROLA NOGANOWICA W PUCHARZE EUROPY KADETÓW W SZPADZIE MĘŻCZYZN W KRAKOWIE

Poniedziałek, 29 stycznia 2018

KAROL NOGANOWICZ ÓSMY W PUCHARZE EUROPY KADETÓW W SZPADZIE MĘŻCZYZN W KRAKOWIE

W sobotę  27.01.2018 r. .od godziny 9:00 217 szpadzistów z Europy i nie tylko (silna ekipa Stanów Zjednoczonych, zawodnicy z Japonii, Egiptu, Japonii, Kolumbii, Jamajki i Chile) rozpoczęło walki grupowe. Wśród nich znalazła się trójka 'muszkieterów" Kolejarza Karol Noganowicz, Bartłomiej Godlewski i Artur Krzyżyński. Cała trójka wygrała po trzy lub cztery walki, wyszła z grup i zakwalifikowała się do walk pucharowych, ale miejsca w drabince pucharowej były dość odległe, dlatego rywale byli bardzo silni. Artur przegrał pierwsza walkę pucharową i zajął 166 miejsce, lepiej powalczył Bartek który wygrał pierwsza walkę pucharową o "64" i zajął bardzo dobre dla tego młodego zawodnika 51 miejsce.
Nasz faworyt i główny kandydat do ekipy na Mistrzostwa Europy i Świata Karol Noganowicz najpierw wygrał z Francuzem Matthieu LONGEAUX 15:12, następnie z rozstawionym z numerem 12 Chilijczykiem Joaquinem BUSTOSEM 15:7, pokonał Francuza Gaetana LE BERRE 15:10. W walce o finałową ósemkę wygrał z Ramadanen DINKINEM 15:12 i osiągnął życiowy sukces kwalifikując się do finału Pucharu Europy. O pudło już nie udało się wygrać z następnym Amerykaninem i Karol zajął znakomite ósme miejsce.
                                                                           Dzięki punktom zdobytym w tym turnieju Karol praktycznie zapewnił sobie start na Mistrzostwach Świata i Europy Kadetów.
Serdeczne gratulacje dla Karola, trenera Jarosława Dzikowskiego, jego pomocnika trenera Rolanda Gromady i wszystkich szpadzistów klubowych, którzy pomogli tak dobrze Karolowi przygotować się do tego turnieju!!!!!!!!!!!!!!
Ale najważniejsze imprezy przed nami, oby było tak samo dobrze.

W niedzielnym turnieju kobiet nasza "jedynaczka" Agata Wróblewska zajęła 64 miejsce. Agata po trzech zwycięstwach grupowych w "pucharach" została rozstawiona z numerem 110, następnie wygrała dwie walki pucharowe z Dominiką Jadczak 15:7 i z rozstawiona z numerem 19 Glorią Klughardt 15:13. W walce o "32" nie dała rady Włoszce Marghericie BARATTCIE i przegrała z nią 10:15.