XI TURNIEJ PUCHARU EUROPY - FLORET WITOLDA WOYDY i IX TURNIEJ O PUCHAR ZŁOTEJ DRUŻYNY.

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Warszawa 09-10.II.2018 r.

Przez dwa dni na planszach ułożonych w ursynowskiej Arenie spotkali się floretowi kadeci na indywidualnym i drużynowym Pucharze Europy. W sobotę w turnieju indywidualnym "O FLORET WITOLDA WOYDY" walczyli juz po raz jedenasty, natomisat w turnieju druzynowym "O Puchar Złotej Drużyny" spotkali sie po raz dziewiąty.

Wyników wielkich nie spodziewaliśmy się, ale dużą niespodziankę sprawił nam Mikołaj Prajzner pokonując w walce pucharowej wyżej sklasyfikowanego Teodora Surowiaka. Dzięki temu zwycięstwu Mikołaj  zakwalifikował sie do "64", zajął 63 miejsce, zdobył 6 punktów w klasyfikacji PZSz, ulokował sie na 35 miejscu listy krajowej i  zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Wielkopolska - 2018. Miejsca pozostałych "kolejarzy": 100 Fracek Maciej, 109 Piotr Sowa.

W niedzielę w turnieju drużynowym zawodnicy klubu wystąpili pod szyldem Polski "10", stoczyli jeden mecz z drugą Ukrainą, przegrali 22:45 i zajęli dwudzieste pierwsze miejsce.