NASI NA PLANSZACH POLSKI

Czwartek, 8 marca 2018

W miniony weekend tj. 03-04.03.2018 r. walczyli najmłodsi szpadziści w Muszkieter Trophy w Gliwicach, Jest to silnie obsadzony turniej z długą tradycją. Zofia Siergiej zajęła w nim 16 miejsce, a Bianka Król - Skirpan 20 (kat. zuchy). Wśród chłopców Igor Krzywicki był 23, Adam Siergiej 37, Mikołaj Bienko 69 w kat. młodzika. W kat. zuchów Mikołaj Serwin był 19.

Dla florecistów sezon startowy nabiera rozpędu. Miniony weekend to towarzyski turniej w Gdańsku. Towarzyski, ale silnie obsadzony i świetnie zorganizowany przez grono rodziców i trenerów UKS ATENA Gdańsk. Nasz klub w kategorii chłopców do lat 11 reprezentował Janek i wywalczył w stawce 54 zawodników niezłą 19 lokatę. W kategorii młodzik (do lat 14) na 68 zawodników Mikołaj młodszy zajął 29 miejsce, a 11 Piotrek. Rolę wsparcia młodszych kolegów wiedzą i doświadczeniem przyjął na siebie Mikołaj starszy. Z roli tej wywiązywał się bardzo sumiennie.