DWA BRĄZOWE MEDALE SZPADZISTÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW W OBORNIKACH ŚLĄSKICH.

Niedziela, 11 marca 2018

Przez dwa dni weekendu (10 i 11 marca 2018 r.) działacze klubu przeprowadzili Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Szpadzie. Po trzech latach przerwy szermierka wróciła do goscinnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich. Po przeprowadzonym przez dyrekcję ośrodka - na czele z panią Aleksandrą Durkalec-Rzepką, remoncie hali i części hotelowej obiekt ten jest świetny do przeprowadzania w nim turniejów szermierczych.

W sobotę w  walkach grupowych turnieju indywidualnego mężczyzn - najlepiej z trójki zawodników klubu,spisał się Maciej Golec który wygrał wszystkie walki i został w drabince pucharowej rozstawiony z numerem 2. Warto podkreslić że Maciej trzy walki wygrał 5:4, a więc minimalnie, po ciękich pojedynkach. Pierwszą walkę pucharową o wejście do "ósemki" Maciej wygrał z Mieszko Frasiem z T.S. Wisła Kraków też jednym trafieniem - 15:14 i następnie pokonał Jerzego Nawrockiego (KS Szpada Wrocław) 15:11. Walkę o finał przegrał z Danielem Niestrojem z Piasta Gliwice i wywalczył brązowy medal mistrzostw. Paweł Golec zajął 15 miejsce, a Damian Kłusek 23. Nasza jedynaczka w turnieju kobiet Katarzyna Tarasiewicz została sklasyfikowana na 15 miejscu.

W niedzielę w turnieju drużynowym nasza drużyna w składzie: Maciej i Paweł Golec oraz Damian Kłusek broniła brązowego medalu zdobytego na ubiegłorocznych mistrzostwach Polski rozgrywanych w Warszawie, gdzie w meczu o brąz wygrali z drużyną T.S. Wisła Kraków. Po turnirju indywidualnym nasi chłopcy zostali rozstawieni z numerem czwartym i w meczu o zakwalifikowanie się do najlepszej "czwórki" pokonali AZS-AWF Katowice 45:33. Następnym rywalem "kolejarzy" była drużyna KS Szpada Wrocław z którą po dobrym meczu przegrali 37:45. Rywalem w meczu o brązowy medal była znów drużyna T.S. Wisłą Kraków. W meczu tym "kolejarze" cały czas prowadzili, ale pojedynek  był bardzo ciężki i wyrównany jednak ostatecznie zwycięski 45:41. Panowie Maciej i Paweł Golec oraz Damian Kłusek ponownie wywalczyli bardzo upragniony medal.

Wielkie brawa dla zawodników i ich trenerów Jarosława Dzikowskiego i Rolanda Gromady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mistrzostwa mogły być przeprowadzone dzięki wsparciu finansowemu firm: Deichman-Obuwie, Hydropol-Dekor i Diagnostyka Region Dolnośląski.