MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW WE FLORECIE - OBORNIKI ŚLĄSKIE 22-23.03.2018 R.

Poniedziałek, 26 marca 2018

W czwartek i piątek (22 i 23 marca br.) "Kolejarz" przeprowadził w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich drugą część Mistrzostw Polski Młodzieżowców tym razem we Florecie.
Pierwszego dnia odbyły się turnieje indywidualne we florecie kobiet i mężczyzn.
W florecie kobiet zwyciężyła Martyna Długosz (KU AZS-UAM Poznań), a trzecie miejsce zajęła Beata Żurowska K.S. Wrocławianie. W turnieju mężczyzn zwyciężył Andrzej Rządkowski - K.S. Wrocławianie, trzecie miejsca zajął Maxime Tarasiewicz też K.S. Wrocławianie, "nasz" Michał Bies zajął dziewiąte miejsce, Paweł Golec był 18, Maciej Golec 21 a Damian Kłusek 23.
W piątek w turnieju drużynowym kobiet zwyciężyły zawodniczki KU AZS-UAM Poznań w składzie Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Julia Walczyk i Maria Vetulani które w finale pokonały drużynę K.S Wrocławianie ( Malwina Bytner, Sandra Sulik I Beata Żurowska).
Wśród mężczyzn zdecydowane zwycięstwo wywalczyli "Wrocławianie" walczący w składzie: Szymon Czartoryjski, Maciej Miętki, Andrzej Rządkowski i Maxime Tarasiewicz. Drużyna W.K.Sz. Kolejarz walcząca w składzie Michał Bies, Paweł Golec i Mikołaj Sowa pierwszy mecz o "4" przegrała z AZS-AWF Poznań, następnie pokonała MKS KUSY Szczecin 45:35 i o piąte miejsce stoczyła bój z AZS-AWF II Warszawa. Zaczęło się źle bo po dwóch walkach było 2:10, ale wtedy życiową walkę stoczył Mikołaj Sowa, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, którego już do końca meczu nie oddał. Kolejarz I zajął piąte miejsce, a drużyna druga walcząca w składzie .Maciej Golec, Damian Kłusek i Witold Frącek zajęła dziewiąte miejsce.
Mistrzostwa mogły być przeprowadzone dzięki wsparciu finansowemu firm: Deichman-Obuwie, Hydropol-Dekor i Diagnostyka Region Dolnośląski.