OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SZERMIERCE - KONIN 2018

Poniedziałek, 7 maja 2018

Konin 02-05.05.2018 r.

Drugiego maja pierwszym reprezentantem klubu na olimpiadzie był florecista Mikołaj Prajzner. Po dwóch zwycięśtwach w grupach Mikołaj nie zakwalifikował sie do walk pucharowych i zajął 34 miejsce. Druzyna florecistów tym razem nie walczyła na olimpiadzie. W piatek czwartego maja szeroką ławą ruszyli szpadziści Kolejarza do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Aż trzech naszych reprezentantów znalazło się w finałowych ósemkach. Najlepiej walczył Karol Noganowicz zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal. Kolejny raz Karol pokazał, że należy do czołówki szpadzistów w kategorii Juniorów Młodszych. Bardzo dobry występ zaliczyli również pozostali Kolejarze. Siódme miejsce zajęła Agata Wróblewska a Bartek Godlewski ósme przegrywając dopiero walki ćwierćfinałowe. Artur Krzyżyński po dobrym starcie w eliminacjach i 9 rozstawieniu zajął ostatecznie 20 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Jarosława Dzikowskiego. Ostatniego dnia zawodów (05.05.2018 r.) rozgrywane były turnieje drużynowe w szpadzie, szpadzistom klubu nie udało się wywalczyć medalu i walcząc w składzie: Karol Noganowicz, Bartek Godlewski, Artur Krzyżyński i Karol Rożek zajęli czwarte miejsce. Dziewczeta w turnieju drużynowym nie startowały.