MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW WE FLORECIE I W SZPADZIE

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW WE FLORECIE I W SZPADZIE

Przez dwa dni wekendu najmłodsi szermierze walczyli o tytuły mistrzowskie.

9 i 10 czerwca br. klub nasz przeprowadził w Osrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich mistrzostwa we florecie. Dzięki sponsorowi - Firmie Deichmann, mogliśmy przeprowadzić te zawody. Startowała rekordowa ilość uczestników: 122 florecistów i 86 florecistów, a z naszego klubu 10 zawodników i 5 zawodniczek.

Wyniki:

chłopcy - 9. Mikołaj Prajzner, 16. Piotr Sowa, 62. Marceli Cendrowski, 70. Jan Sowa, 83. Tymoteusz Szympel, 84. Ludwik Kalkowski, 106. Kacper Grech, 115. Szymon Grech, 119. Szymon Szewczyk, 120. Miłosz Krukowski,

dziewczęta - 27. Aleksandra Binko, 45. Helena Szafran, 47. Bianka Telatyńska, 56. Maja Urban, 73. Maja Brzozowska.

W rozgrywanych w niedzielę turniejach drużynowych pierwsza drużyna chłopców walczaca w składzie: M.Prajzner, P.Sowa, M.Cendrowski i J.Sowa zajęła 8 miejsce,  druga drużyna chłopców - K.Grech, Sz.Grech, L.Kalkowski i T.Szympel 22 miejsce, a drużyna dziewcząt A.Binko, H.Szafran i M.Urban wywalczyła 12 miejsce.

W tym samym czasie na mistrzostwach w szpadzie rozgrywanych w Katowicach-Szopienicach reprezentanci naszego klubu zajęli następujące miejsca. - 60 Julia Koper, 31. Adam Siergiej, 38. Rafał Przelicki, 50. Igor Krzywicki, 59. Piotr Lewandowski.Drużyna chłopców zajęła 13 miejsce.