I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZPADZIE I FLORECIE.

Poniedziałek, 10 września 2018

Przez dwa dni 8 i 9 września br w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował turnieje dziewcząt i chłopców w ramach I Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie, rozpoczynające nowy sezon 2018/19 i kwalifikacje do kadry na Mistrzostwa Polski i Świata.
W sobotę w turnieju dziewcząt startowało 120 zawodniczek, a w niedzielę walczyło 114 chłopców.
Nasz faworyt Bartłomiej Godlewski przegrał walkę o ćwierćfinał z Bulandrą (AZS-AWF Katowice) i zajął 13 miejsce. Miłosz Mikołajczak przegrał walkę o "16" z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca Janem Sochą 14:15 i zajął 29 miejsce. Walka ta była niezwykle zacięta i wyrównana. Miłosz nawet prowadził 9:7, ale ostatecznie rutyna Sochy wzięła górę i przy stanie 14:14 udało mu się zadać decydujące trafienie. Karol Rożek zajął 58 miejsce, Adam Siergiej 72 miejsce, a Jeremiasz Wójcicki był 81.
Słowa podziękowania dla firmy Deichmann dzięki której udało nie klubowi przeprowadzić zawody na odpowiednio wysokim poziomie.

W tym samym czasie w Toruniu odbyły się turnieje we florecie dziewcząt i chłopców. W turnieju dziewcząt starowały dwie nasze zawodniczki: Maja Brzozowska i Maja Urban. Urban zajęła 74 miejsce, a Brzozowska - 92. Wśród chłopców dobre 13 miejsce zajął Maciej Frące, Piotr Sowa był 47, Mikołaj Prajzner -71, a Ludwik Kalkowski - 86.