XIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZERMIERCZY Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.

Niedziela, 14 października 2018
Radlin, 13-14.10.2018 r.
W bardzo mocno obsadzonym tunieju z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozgrywanym tradycyjnie w Radlinie Zofia Siergiej zajęła trzecie miejsce w kategorii dzieci. Ogromny sukces naszej młodej zawodniczki. Po rundzie grupowej Zosia zajmowała 13 miejsce (przegrywając w grupach tylko jedną walkę). W rundzie pucharowej nasza zawodniczka stoczyła bardzo zacięty pojedynek w fazie 1/32 wygrywając 7-6. Później przyszła kolej na bardzo wysoko rozstawione zawodniczki (kolejno czwartą i piątą), które Zosia pokonała i musiała uznać wyższość (dopiero w półfinale) późniejszej triumfatorki Magdy Ratyny z Muszkietera Gliwice. Bardzo dobrze walczyła w tej kategorii wiekowej również Lena Śmigielska. Mimo, że do rundy pucharowej weszła z dalekim (51) rozstawieniem, przeszła pewnie kolejne przeciwniczki docierając do tabeli z 16. Ostatecznie zajęła 16 miejsce. Zofia Łakomy była 39, Aleksandra Deja 49, Alicja Wasiak 53, a Bianka Król-Skirpan 58. Startowało 70 zawodniczek.
Również w kategorii zuchów dziewcząt mieliśmy powody do radości. Oliwia Golanowska awansowała do finałowej ósemki i zajęła - wśród 35 rywalek, ostatecznie wysokie, 7 miejsce! Zaczęła rundę pucharową również z dalszego miejsca, ale kolejne pojedynki rozstrzygała na swoją korzyść przegrywając dopiero w ćwierćfinale. Druga nasza reprezentantka, Maja Śmigielska, zajęła również bardzo dobrą pozycję - była 14.
Wśród chłopców do najlepszej szesnastki w kategorii zuchów awansował Maciej Wróblewski. Zajął ostatecznie 13 miejsce. Patryk Szczegielniak był 27.Walczyło 33 szpadzistów.  W kategorii dzieci, wśród 55 rywali Michał Szczegielniak był 47, Szymon Ciciński ex equo z Mikołajem Serwinem zajęli 53 miejsce. Wśród młodzików na 68 startujacych  Adam Siergiej był 41, a Wiktor Ataman 65.

Przedruk prawie w całości ze strony klubowej Facebooka.                                                                                                                                                                     Kazimierz Górniak.