MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

Poniedziałek, 30 września 2013

W gościnnej szli gimnastycznej Gimnazjum Nr 3 odbyły się dwudniowe zawody w szpadzie i florecie "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików".

W gościnnej szli gimnastycznej Gimnazjum Nr 3 odbyły się dwudniowe zawody w szpadzie i florecie "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików". W sobotę w szpadzie zawodniczki i zawodnicy "Kolejarza" zdobyli cztery złote medale. Zdobyli, ale nie dostali gdyż z powodu braku pieniędzy w turniejach drużynowych nie było medali. W kategorii dziewcząt indywidualnie pierwsze miejsce zajęła nasza faworytka - Agata Kes, Ola Normand była 12, Agata Wróblewska -13, Maja Teodorczyk - 20, Zofia Stożek - 23, Aniela Reus - 25, a Karolina Urbańska 29. W turnieju drużynowym Agata Kes, Ola Normand, Agata Wróblewska i Aniela Reus stanęły na najwyższym podium. Podobnie było u chłopców, gdzie w turnieju indywidualnym zwyciężył Bartek Szurlej, trzecie miejsce zajęli Kacper Słowik i Sebastian Jasiński, Karol Noganowicz był 8, Dawid Adamski - 10, Dominik Kotleszka - 14, Bartosz Paszun - 20, Artur Krzyżyński - 21, a Arkadiusz Kaczor - 22. W turnieju drużynowym "Kolejarz I" w składzie Bartek Szurlej, Kacper Słowik, Karol Noganowicz i Artur Krzyżyński wywalczył pierwsze miejsce, a nasza druga drużyna złożona z uczniów gimnazjum: Dawid Adamski, Sebastian Jasński, Dominik Kotleszka i Bartosz Paszkun była trzecia.

W niedzielę, we florecie w turnieju indywidualnym Kacper Szczypiński i Ireneusz Gościński zdobyli brązowe medale, Filip Boratyn był piaty, a Witold Frącek - 7. Drużyna w składzie: K.Szczypiński, I.Gościński, F.Boratyn i W.Frącek zajęła pierwsze miejsce.