SUKCES SZPADZISTÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW W SZPADZIE

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

https://gazetawroclawska.pl/szermierka-worek-medali-dolnoslazakow-na-mistrzostwach-polski-mlodziezowcow-zdjecia/ar/14013221#sport

Wrocławski Klub Szermierczy "KOLEJARZ" w dniach 30-31.03.2019 r. był organizatorem Indywidualnych i Drużynowych  Mistrzostw Polski Młodzieżowców w szpadzie. Na planszach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich walczyli najlepsi w tej kategorii wiekowej.

W sobotę najlepszą wśród pań okazała się Anna Mroszczak (AZS Wratislavia Wrocław) plasując się w klasyfikacji końcowej przed Karoliną Mazanek (AZS AWF Wrocław). Brązowe medale wywalczyły koleżanki klubowe finalistek - Julia Kolanko (AZS AWF Wrocław) Weronika Łuszcz (AZS Wratislavia Wrocław).
Mistrzem Polski szpadzistów został Daniel Marcol (AZS Wratislavia Wrocław), drugie miejsce zajął Karol Budek (KKSz Kraków) a na najniższym stopniu podium stanęli Michał Opałka (AZS Wratislavia Wrocław) i Karol Urban (MKS Gryf Mielec). Reprezentanci "Kolejarza" - Maciej Golec i Damian Kłusek zajęli miejsca 10 i 22.

W niedzielę w turnieju drużynowym drużyna klubu walczaca w składzie: Maciej Golec, Damian Kłusek i junior Karol Noganowicz została rozstawiona z odległym numerem 6. Ale jak się później okazało droga do finału nie była nieosiagalna. Już pierwszy mecz z rozstawionym z numerem 3 zespołem AZS-AWF Katowice był o wszystko. Zwycięstwo dawało awans do półfinału i szanse walki o medale, porażka mecze o miejsca 5-8.

Mecz był bardzo ciężki i wyrównany, ale zwycięski. Rywale zostali pokonani 45:43. W półfinalenasi szpadziści trafili na bardzo dobrze znanych z wspólnych walk zawodników AZS-AWF Wrocław. Od początku meczu szło jak po grudzie, dopiero w szóstej walce Karol Noganowicz wyprowadził drużynę na prowadzenie, którego nasi zawodnicy nie oddali do końca. Ostatecznie "Kolejarz" wygrał 45:37 i zakwalifikował sie do finału.

Mecz finałowy stoczyliśmy z faworyzowanym zespołem AZS Wratislawia Wrocław. Walki były bardzo wyrównane, AZS wygrał ostatecznie 45:41 a drużyna naszego klubu wywalczyła SREBRNY MEDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BRAWO, BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO !!!!!!!!!!!!!!

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW, TRENERÓW I WSZYSTKICH SZPADZISTÓW KLUBU, KTÓRZY WALCZYLI NA TRENIBNGACH Z MEDALISTAMI !!!!!!!!!!!!.