MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW WE FLORECIE

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Miniony weekend (08-09.06)  należał do szermierczych młodzików, którzy w trzech różnych miastach walczyli o tytuły Mistrzów Polski w swojej kategorii, floreciści pojechali rywalizować o medale do Gdańska. 

Reprezentantka AZS AWF Poznań Aleksandra Nowakowska okazała się najlepszą florecistką turnieju rozegranego w hali Gdańskiej Szkoły Floretu. Resztę miejsc na podium zajęły gdańszczanki - druga była Laura Szczechowska a trzecie Hanna Wojtas (obie Fundacja GSF) oraz Monika Bekalarczyk (UKS Atena Gdańsk)

Złotym medalistą wśród florecistów został Tomasz Gorczyca (UKS Atena Gdańsk), w finale pokonując Patryka Gawendę (Fundacja GSF). Na podium zmieścili się jeszcze Karol Fedorowicz (AZS AWF Warszawa) i Melchior Krawczyński (Wrocławianie)

Reprezentanci „Kolejarza” rozpoczęli bardzo dobrze.

Mikołaj Prajzner wygrał wszystkie (6) walki w grupie, Piotr Sowa  i Marceli Cendrowski wygrali po 5 walk, Jaś Sowa cztery, a Ludwik Kalkowski dwie. Mikołaj po wygraniu dwóch walk pucharowych przegrał pojedynek o podium i zajął bardzo dobre piąte miejsce, Piotr walkę o „ósemkę” przegrał z późniejszym mistrzem Polski – Tomaszem Gorczycą i został sklasyfikowany na 12 miejscu, Marceli w 1/32 przegrał z Piotrem i zajął 22 miejsce,  Jasiu był 42, a  Ludwik 60.

Wśród dziewcząt najlepiej rozpoczęły zmagania  Aleksandra Binko i Bianka Telatyńska, które wygrały wszystkie walki grupowe. Amelia Szularz wygrała cztery walki, a Ewelina Trybała jedną.

Ola po dwóch zwycięstwach pucharowych przegrała o „ósemkę” i zajęła 11 miejsce, Bianka wywalczyła 19 lokatę, Amelia  trzydziestą, a Ewelina osiemdziesiątą dziewiątą.

W turniejach drużynowych nasze drużyny miały bardzo dobre rozstawienia – chłopcy trzecie, a dziewczęta czwartą.

Chłopcy w pierwszym meczu o „8” wygrali 36:25 z MKS Kusy Szczecin, następnie wygrali 36:24 z II UKS Atena Gdańsk, przegrali 21:36 z IKS Leszno, 21:36 z I UKS Atena Gdańsk i zajęli czwarte miejsce.

Dziewczęta wygrały 36:23 z KS Warta, przegrały 21:36 Z ii Fundacja GSF, wygrały 30:28 z MKS Kusy Szczecin, przegrały 23:31 z AZS AWF Poznań i zajęły 6 miejsce.

Gratulacje za dobrą postawę.