KAROL NOGANOWICZ PIĄTY W III PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW W RYBNIKU.

Poniedziałek, 4 listopada 2019

W dniach 02 i 03 listopada w Rybniku spotkali się najlepsi w Polsce szpadzisci w kategorii juniora,

W sobote walczyli panowie. Znakomicie rozpoczął turniej nasz faworyt, lider kraowej listy juniorów Karol Noganowicz, który w grupie wygrał wszystkie sześć walk i otrzymał tylko 8 trafień. Dzięki temu w drabince pucharowej turnieju został rozstawiony z numerem pierwszym. Artur Krzyżyński wygrał cztery walki (41 miejsce w pucharach), Adam Siergiej odnióśł 2 zwycięstwa (78 rozstawienie), a Daniil Poliakow nie wygrał zadnej walki i nie zakwalifikował się do walk pucharowych.

Karol wygrał trzy walki pucharowe, przegrał walkę o "podium" z zawodnikiem gospodarzy Kamilel Huwerem i zajął bardzo dobre piąte miejsce, Artur po wygraniu dwóch walk zajął 29 miejsce, Adam został sklasyfikowany na 78 miejscu, a Daniil na 111.

Karol stracił pozycję lidera listy klasyfikacyjnej  na rzecz zwyciężcy turnieju Bartłomieja Szurleja, ale powiększył przewagę nad pozostałymi rywalami.

W niedzielę w turnieju kobiet startowały dwie nasze zawodniczki, walczaca po raz pierwszy w barwach klubu Martyna Jakubowska i Julia Koper. Martyna po wygraniu dwóch walk grupowych w drabince pucharowej została rozstawiona na 69 miejscu. Po dwóch zwycięstwach w "pucharach" Martyna zajęła dobre 32 miejsce, a Julia została sklasyfikowana na 85 pozycji.