INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZPADZIE KOBIET I MĘŻCZYZN

Niedziela, 19 stycznia 2020

W dniach 18 i 19 stycznia w pięknej i pojemnej hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 84 we Wrocławiu, przy ul. Górnickiego 20 Wrocławski Klub Szermierczy "KOLEJARZ" przeprowadził turnieje indywidualne i drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. W turniejach indywidualnych startowało 97 kobiet i 115 mężczyzn, a w drużynowych odpowiednio 19 i 23 drużyny.
W barwach "Kolejarza" wystartowały trzy zawodniczki i siedmiu zawodników. Najlepiej z nich wypadł Karol Noganowicz który przegrał walkę o finał z późniejszym Mistrzem Polski Janem Sochą i zajął 9 miejsce. Adam Chlebik był 19, Artur Krzyżyński 41, Jan Marczak 73, Bartłomiej Godlewski 80, Adam Siergiej 86 oraz Miłosz Mikołajczak 111. Wśród pań Maja Urban, która na co dzień trenuje w sekcji floretowej była 73, Julia Koper 93, a Maja Brzozowska (również z floretu) 97.
W turniejach drużynowych, które odbyły się w niedzielę drużyna mężczyzn (A. Chlebik, B. Godlewski, A. Krzyżynski i K. Noganowicz) sklasyfikowana została na 8 miejscu, a kobiet walcząca w składzie M. Brzozowska, J. Koper i M. Urban na 19.
Prawie wszyscy trenerzy i kierownicy ekip byli zachwyceni halą, - w której klub po raz pierwszy zorganizował turniej szermierczy,
i sprawną organizacją zawodów.
Znakomicie spisała się Komisja Techniczna - działająca pod kierownictwem Zdzisława Fogta.
Zawody mogły być sprawnie przeprowadzone dzięki wsparciu Gminy Wrocław i firm Deichmann i Hydropol Dekor.