MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZPADZIE.

Poniedziałek, 15 marca 2021

Wrocław, 13-14.03.2021 r.

Nasz klub był gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 20) w szpadzie. Na starcie stanęła krajowa czołówka zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej. Konkurencja była bardzo mocna. Wysoką pozycję w sobotnim turnieju indywidualnym zajął Karol Noganonowicz, który został piątym szpadzistą Polski. Do strefy medalowej zabrakło naprawdę niewiele. Karol przegrał po zaciętej i niezwykle wyrównanej walce w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Tomaszem Kałuzińskim z AZS AWF Katowice. Bardzo dobrze spisał się nasz kadet Adam Siergiej, zajął 33 pozycję. Trzeci z Kolejarzy, Adam Chlebik był 63. W niedzielę rozgrywany był turniej drużynowy. Nasza drużyna w składzie Adam Chlebik, Karol Noganowicz i Adam Siergiej uplasowała się na wysokim, szóstym miejscu. Szczególnie zacięty był pojedynek z drużyną Piasta Gliwice, który Kolejarze wygrali jednym punktem 45-44. Gratulacje.

Klub mógł przygotować i przeprowadzić zawody dzięki dotacji uzyskanej od Marszałka Województwa, oraz wsparciu firm: Deichmann, Hydropol Dekor, Firma Ogólnobudowlana z Wasosza, Technodrew – Zawadzkie k/Opola i Diagnostyka Sp. z o.o. Kraków Region Południowo-Zachodni we Wrocławiu.