OLA BINKO I PAWEŁ GOLEC W CZOŁOWYCH "16" PUCHARÓW POLSKI SENIORÓW

Sobota, 8 maja 2021

W Gdańsku i Gliwicach odbyły sie V Puchary Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn i florecie kobiet.

W Gliwicach bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Golec, który w grupie sześcioosobowej wygrał cztery walki, przegrał tylko z Francisco Limardo i w drabince pucharowej został rozstawiony z osiemnastym  numerem. Po wygraniu dwóch walk pucharowych Paweł w trzecim pojedynku trafił na drugiego z trójki braci Limardo - byłego mistrza olimpijskiego Rubena, po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał 14:15 i zajął bardzo dobre 13.  Na 23 miejscu turniej ukończył Karol Noganowicz, Maciej Golec był 31, a Damian Kłusek 61.

Puchar Polski we Florecie Kobiet bardzo dobrze rozpoczęła Aleksandra Binko. W grupie siedmioosobowej wygrała 4 walki i do "pucharów" została rozstawiona z wysokim numerem - 20. Z pierwszek walki pucharowej Ola została zwolniona, a w walce o "16" pokonała 15:9 wyżej sklasyfikowaną Aleksandre Liszkę z AZS Poznań. W walce o finał nie dała rady Julii Chrzanowskiej i została sklasyfikowana na wysokim 14 miejscu. Maja Urban zajęła 49 miejsce.

Na Śląsku, ale w Katowicach, odbył się XIII Memoriał Jerzego Janikowskiego, w którym starowali młodsi szermierze. W sobotę walczyły dziewczęta, a wśród nich trzy reprezentantki Kolejarza. W kategorii do lat 13 Zofia Siergiej zajęła 10 miejsce po minimalnej przegranej 12-11 o wejście do czołowej ósemki. Maja Śmigielska była 36. Wśród zawodniczek do 15 lat Lena Śmigielska zajęła 35 pozycję.
W turnieju chłopców Patryk Szczegelniak (U-11) zajął bardzo dobrą 5 pozycję. Maciej Wróblewski był również wysoko - na 12 miejscu. W najmłodszej kategorii (zuchy) Michał Golec zdobył 21 miejsce. Kolejne miejsce w szesnastce przypadło Mikołajowi Serwinowi, który był 12. Stanisław Modrzejewski zajął 44 miejsce. W najstarszej kategorii Wiktor Ataman był 24.