MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W SZPADZIE.

Niedziela, 23 maja 2021
Paweł Golec ósmym szpadzistą Polski.
Raszyn, 23.05.2021 r.
W najważniejszej krajowej szermierczej imprezie Paweł Golec awansował do finałowej ósemki Mistrzostw Polski Seniorów! Po pięciu wygranych walkach w eliminacjach przystąpił do fazy pucharowej z 18 rozstawieniem. Dopiero w ćwierćfinale uległ Aleksandrowi Staszulonkowi z Piasta i zajął bardzo wysokie ósme miejsce. Gratulujemy wyniku zawodnikowi, trenerom i kolegom - szpadzistom.!
Kolejny z Kolejarzy, Karol Noganowicz, ukończył turniej na 23 pozycji, Roland Gromada był 51, Damian Kłusek 61, Maciej Golec 75.
Raszyn, 24.05.2021 r.
Drużyna szpadzistów walczaca w składzie: Paweł Golec, Karol Noganowicz, Roland Gromada i Maciej Golec rozpoczęł zawody z siódmym rozstawieniem i w pierwszym meczu (o ósenkę) pokonała KS CRACOWIA 45:38. W meczu o "czwórkę" nie dali rady późniejszym mistrzom Polski drużynie AZS Wratislavia Wrocław i przystąpili do walk o miejsca 5-8. i tu pokazali klasę wygrywając z Stowarzyszeniem Szermierzy Legia Warszawa (45:33) i AZS-AWF Wrocław (45;320. Piąte miejsce jest dużym osiągnięciem naszej drużyny.
Gratulacje dla zawodnikó, trenerów i wszystkich dorosłych szpadzistów - z którymi na treningach sparowali nasi bohaterowie.