AGATA WRÓBLEWSKA I KAROL NOGANOWICZ NA PUDLE

Poniedziałek, 16 czerwca 2014

Przez dwa dni na planszach Uniwersytetu Przurodniczego we Wrocławiu klub nasz zorganizował Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Już po raz trzeci byliśmy organizatorami tych zawodów.

Wrocław, 14-15 czerwca 2014 r.

Emocji było co niemiara, ale i wyniki były świetne.

Pierwszego dnia w turniejach indywidualnych już od walk grupowych brylowali nasi najlepsi: Agata, Bartek i Karol, dzieki czemu mieli wysokie rozstawienia. Jak wszyscy sympatycy naszego klubu i szermierki wiedzą że zakończyło się bardzo dobrze. Agata Wróblewska walkę o złoty medal przegrała dopiero w dodatkowej minucie - jednym trafieniem. Wielki sukces, a za razem szkoda - tak blisko było do złota.

Karol Noganowicz tylko dwoma trafieniami przegrał walkę półfinałową i wywalczył brązowy medal, natomiast Barłomiej Szurlej przegrał z Maciejem Białasem z Rybnika walkę ćwiercfinałową i zajął najgorsze w turnieju indywidualnym miejsce piąte.

Sedreczne gratulacje dla całej trójki!!!!!!!!!!!!

Pozostali Kolejarze zajęli miejsca: Aleksandra Normand - 68, Ewa Sicińska - 74, Klaudia Kłopotowska - 77, Katarzyna Mojka - 79, Bartek Godlewski - 81, Krystian Palus - 84, Wiktor Zięcina - 93.

W turnieju drużynowym nie był już tak dobrze, z powodu niskiego rozstawienia (szkoda że w turnieju indywidualnym nie walczył trzeci z drużyny - Artur Krzyżyński) -7, po zwycięzstwie nad Szpadą - Wrocław trafiliśmy na faworyta, późniejszego Mistrza Polski - Polski Klub Szermierczy Warszawa i ponieśliśmy z nimi porażkę. Drużyna później wygrała pozostałe mecze i zajęła dobre piąte miejsce.Brawo.