43 MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZERMIERCZY DZIECI

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wrocław, 17 - 20 czerwca 2021 r.

17.06.2021 rok - Zosia siódma na turnieju Challenge Wratislavia!
Wielki sukces naszej zawodniczki w pierwszym dniu rozgrywanego po rocznej przerwie turnieju Challenge Wratislavia. Zofia Siergiej w eliminacjach wygrała 5 walk, co dało jej dobre rozstawienie przed eliminacją bezpośrednią. W walkach pucharowych po zaciętych pojedynkach doszła aż do ćwierćfinału. Ostatecznie była siódma w tym silnie obsadzonym turnieju (czwarta wśród Polek) w kategorii do lat 13. Wiktoria Wittenbeck zajęła 72, a Maja Śmigielska 73 miejsce.
W kategorii do lat 15 Lena Śmigielska była 70, a Alicja Wasiak 79.
 
18.06.2021 rok - Podwójny ćwierćfinał Kolejarzy!
Maciek Wróblewski i Patryk Szczegielniak awansowali do najlepszej ósemki Challenge Wratislavia w kategorii do lat 11! Po wczorajszym siódmym miejscu Zosi Siergiej to kolejny wspaniały wynik naszych szpadzistów w tym międzynarodowym turnieju. Maciek przegrał w eliminacjach tylko jedną walkę. Z kolei Patryk wyszedł zwycięsko z trzech pojedynków. W walkach pucharowych obaj zgodnie odprawiali swoich przeciwników aż do ćwierćfinału. Gdyby wygrali swoje pojedynki, spotkaliby się ze sobą w półfinale. Ostatecznie Maciek zajął 7, a Patryk 8 miejsce. Gratulacje!
Dobry wynik zanotował również Mikołaj Serwin, który był 20 w kategorii do lat 13. Stanisław Modrzejewski był w tej kategorii 69. W najstarszej grupie - do lat 15 - Szymon Ciciński był 46, a Mateusz Wiewióra 64.
 
19.06.2021 rok -  Janek Sowa też w ćwiercfinale!
Trzeci dzień Challenge Wratislavia i trzeci dzień świetnej passy szermierzy KOLEJARZA. Dziś na planszach Orbity walczyli floreciści z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Królestwa Niderlandów, Szwecji, Serbii, Litwy i Cypru.
W tym międzynarodowym gronie nasz zawodnik - Janek - wywalczył 8 lokatę. Jest to czwarty KOLEJARZ, który zameldował się w finałowej ósemce tegorocznej edycji tego prestiżowego turnieju.
Gratulacje dla Zawodnika i jego Trenerów!
Marceli Cendrowski w grupie do lat 15 zajął 26 miejsce, a Tymoteusz Szympel i Szymon Sefczyk w U13 zajęli 46 i 60 miejsca.
 
20.06.2021 rok - Ola Binko w finale!.
Czwarty dzień zawodów Challenge Wratislavia i kolejny sukces na koncie zawodników WKSz KOLEJARZ. W turnieju rozgrywanym jak zwykle w międzynarodowej obsadzie Ola wywalczyła drugą lokatę.Ola po wygraniu w grupie pięciu walk i w drabince pucharowej został rozstawiona z numerem 7. W drodze do finału wygrała z Zuzanną Gatz 15:5, Zuzanna Góralczyk 15:11, Martyną Mielcarek (aż) 15:4 i Gabrielą Bessman 15:14. Dopiero w finale po bardzo wyrównanej walce przegrała z Lucrezią Monti 13:15.
Z wielką radością gratulujemy Zawodniczce i Trenerom.
W tej samej grupie Bianka Telatyńska została sklasyfikowana na 17 miejscu, a Ewelina Trybel zajęła 39 miejsce. Debiutujaca w tym turnieju Konstancja Urban w grupie do 11 lT zajęła 40 lokatę.