I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH WE FLORECIE

Środa, 8 września 2021
MŁODZI SZERMIERZE ROZPOCZĘLI NOWY SEZON..
W miniony weekend (04-05.09.2021 r.) Wrocławski Klub Szermierczy "KOLEJARZ" w przyjaznym dla szermierki Ośrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich przeprowadził I Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie dziewcząt i chłopców, turniej rozpoczynający nowy sezon 2021/2022 r.
Startowało 70 zawodniczek i 80 zawodników.
Walki były bardzo zacięte i wyrównane.
Dobrze wspominać minioną sobotę będzie gdańszczanka Hanna Wojtas (UKS Gdańska Szkoła Szermierki), która sięgnęła po zwycięstwo w turnieju dziewcząt pokonując w finale Aleksandrę Binko (WKS Kolejarz Wrocław) 15:8. Na podium I Pucharu Polski stanęły także Oliwia Kulpaczyńska (UKS Atena Gdańsk) i Natasza Kuś (D’Artagnan Ursynów). Bianka Telatyńska uplasowała się na 39 pozycji, Ewelina Trybel na 47 i Amelia Szularz na 63 miejscu.
W rywalizacji florecistów o triumf postarał się Tomasz Gorczyca (UKS Atena Gdańsk). W ostatnim pojedynku uporał się z reprezentującym Polonię 1912 Leszno Janem Nowakiem wygrywając 15:10. Tuż za finalistami uplasowali się dwaj zawodnicy IKS Leszno – Gracjan Waściński i Filip Winkhof. Reprezentant gospodarzy Piotr Sowa został sklasyfikowany na 6 miejscu. 9 był Mikołaj Prajzner , 43 walczący po raz pierwszy w kategorii U-17 Janek Sowa (zdobył pierwszy punkt na liście klasyfikacyjnej juniorów młodszych), 53 Marceli Cendrowska i 80 najmłodszy z naszej ekipy Tymek Szympel.
Zawody przebiegły bardzo sprawnie a najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.
Finansowo i rzeczowo organizatorów wsparli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i sponsorzy: DEICHMANN-OBUWIE, Firma Ogólnobudowlana z Wąsosza, Hydropol Dekor, Technodrew Polska - Zawadzkie k/Opola, Diagnostyka S.A. w Krakowie, Region Dolnośląski we Wrocławiu, oraz firma The Hut Group właściciel marek Myprotein i Wyvitamins.