I PUCHAR POLSKI SENIORÓW WE FLORECIE

Poniedziałek, 4 października 2021

NAJLEPSI FLORECIŚCI POLSKI ROZPOCZĘLI SEZON TURNIEJEM W OBORNIKACH ŚLĄSKICH.

W dniach 02 i 03 października br. Wrocławski Klub Szermierczy "KOLEJARZ" w  Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Obornikach Śląskich przeprowadził I Puchar Polski Seniorów  we florecie kobiet i mężczyzn, turniej rozpoczynający nowy sezon 2021/2022 r. Na planszach walczyła cała czołówka najlepszych florecistek i florecistów Polski.

Najlepszą zawodniczką turnieju florecistek okazała się reprezentująca KU AZS-UAM Poznań Julia Walczyk, która w decydującej walce pokonała Martynę Jelińską (AZS AWF Poznań) 15:9. Na podium zmieściły się jeszcze Dominika Wasilczuk (AZS AWF Warszawa) i Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań).

W bratobójczym finałowym pojedynku dwóch florecistów z KS AZS AWFiS Gdańsk lepszy okazał się Michał Siess wygrywając z Adamem Jakubowskim 15:12. Trzecie miejsca wywalczyli Piotr Borowiec (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Andrzej Rządkowski (Wrocławianie).

Zawodnicy „Kolejarza” zajęli następujące miejsca: Bianka Telatyńska -29, Maja Urban – 39,  Maja Brzozowska – 43, Piotr Sowa -  41, Mikołaj Prajzner – 60, a Ireneusz Gościński 62.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie a najlepsi otrzymali wartościowe nagrody.

Finansowo i rzeczowo organizatorów wsparli sponsorzy: DEICHMANN-OBUWIE, Firma  Ogólnobudowlana z Wąsosza, Hydropol Dekor, Technodrew Polska - Zawadzkie k/Opola,  Diagnostyka S.A. w Krakowie,  Region Dolnośląski we Wrocławiu, oraz firma The Hut Group właściciel marek Myprotein i Myvitamins.