XX OOM W SZERMIERCE - SZPADA INDYWIDUALNIE

Poniedziałek, 30 czerwca 2014

W turnieju indywidualnym tym razem startowała duża grupa naszych reprezentantów. W szpadzie dziewcząt walczyła piątka naszych zawodniczek: Agata Kes, Katarzyna Tarasiewicz, Olga Żurowska, Zuzanna Basałygo i Barbara Futyma, a w szpadzie chłopców reprezentowali nas: Maciej Golec i Kacper Słowik. Liczyliśmy na medal, a nawet może medale i miejsca finałowe.

Wrocław, 25.06.2014 r.

W turnieju indywidualnym tym razem startowała duża grupa naszych reprezentantów. W szpadzie dziewcząt walczyła piątka naszych zawodniczek: Agata Kes, Katarzyna Tarasiewicz, Olga Żurowska, Zuzanna Basałygo i Barbara Futyma, a w szpadzie chłopców reprezentowali nas: Maciej Golec i Kacper Słowik. Liczyliśmy na medal, a nawet może medale i miejsca finałowe.

Po walkach grupowych chłopców byliśmy dobrej myśli ponieważ Maciek Golec w rankingu grupowym był na trzecim miejscu, a Kacper Słowik zajmował dwunastą lokatę. Niestety Kacper nadwerężył staw biodrowy, przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Tomaszem Kosmolem i zajął 19 miejsce, natomiast Maciek Golec po dwóch zwycięstwach trafił w ćwierćfinale na Michała Opałkę ze Szpady Wrocław i po bardzo zaciętym pojedynku przegrał 10:15 zajmując ostatecznie pierwsze za podium - piate miejsce.

W walkach grupowych dziewcząt naszym zawodniczkom poszło nieco gorzej niż chłopcom i w rankingu grupowym zajęły następujace miejsca: Agata Kes - 5, Olga Żurowska - 21, Katarzyna Tarasiewicz - 25, Barbara Futyma - 34, a Zuzanna Basałygo - 40. Zadowolonym można być jedynie z postawy i miejsca Agaty, a Barbara i Zuzanna nie zakwalifikowały się do walk pucharowych. Pierwszą walkę pucharową wygrała jedynie Olga, a Agata zupełnie straciła formę z eliminacji i niespodziewanie przegrała z rozstawioną z numerem 28 Dominiką Markowicz. Olga Żurowska w drugiej swojej walce pucharowej trafiła też na Markowicz i też przegrała. Miejsca naszych: 14 - O.Żurowska, 19 - A.Kes, 28 - K.Tarasiewicz, 34 - B.Futyma i 40. Z.Basałygo, a więc niektóre miejsca poniżej oczekiwań.