XX OOM W SZERMIERCE - SZPADA DRUŻYNOWO

Poniedziałek, 30 czerwca 2014

Ostatni dzień olimpiady i ostatnie szanse na medal. Z powodu słabszej niż oczekiwaliśmy postawy szpadzistek "Kolejarz" został rozstawiony z numerem 6, a szpadziści mieli piate rozstawienie.

Wrocław, 26.o6.2014 r.

Ostatni dzień olimpiady i ostatnie szanse na medal.

Z powodu słabszej niż oczekiwaliśmy postawy szpadzistek "Kolejarz" został rozstawiony z numerem 6, a szpadziści mieli piate rozstawienie.

Początek dziewcząt był ciężki. W pierwszym meczu dziewczęta trafiły na Szpadę II Wrocław i bardzo się męczyły wygrywając po ciężkim meczu 39:34. Najlepiej walczyła Olga Żurowska. Dugi mecz to też Szpada Wrocław, ale silniejsza. Poszło jednak dużo łatwiej i zwycięstwo dziesięcioma trafieniami, a Olga Żurowska znów najlepsza. O finał dziewczęta przegrały z "Kusym" Szczecin i została ostatnia szansa na  brązowy - brązowy. Trener J.Dzikowski na mecz z T.S Górnik Radlin dokonał jednej zmiany. Wycofał Katarzynę Tarasiewicz i wprowadził do drużyny Barbarę Futymę. Nasze zawodniczki od samego poczatku prowadziły, nie przegrały żadnego pojedynku i wygrały mecz bardzo wysoko (45:27) zdobywając jakże upragniony medal. Wielkie brawa i gratulacje !!!!!!!!!!

Szpadziści rozpoczęli od meczu z T.S. GÓRNIK II RADLIN i dość łatwo wygrali 45:36. Drugi mecz to pojedynek o "czwórkę" z UKS Start Opole. Mecz bardzo ciężki i wrównany. Gdy na planszę wyszła ostatnia para przegrywaliśmy 35:40. Maciej Golec doprowadził do wyniku 44:44, ale ostatnie zwycięskie trafienie zadał Wiktor Miller i chłopcy przegrali mecz jednym trafieniem. Wielka szkoda, bo też była szansa na medal. W walce o piąte miejsce drużyna szpadzistów pokonała Pałac Młodzieży Tarnów i Piasta II Gliwice i została sklasyfikowana na 5 miejscu. Brawo.

W klasyfikacji punktowej olimpiady "Kolejarz" zajął 11 miejsce zdobywając 36 pkt.