RELACJA Z I PUCHARU POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH WE FLORECIE.

Wtorek, 6 września 2022

Wrocławski Klub Szermierczy "KOLEJARZ" organizując w  Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Obornikach Śląskich  I Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie dziewcząt i chłopców, rozpoczął  nowy sezon 2022/2023 r.

Inauguracja nowego sezonu wypadła pomyślnie dla Nataszy Kuś (D’Artagnan Ursynów), która w finałowym pojedynku pokonała reprezentantkę UKS GSS Hannę Wojtas 15:10. Miejsce na podium wywalczyła jeszcze klubowa koleżanka triumfatorki – Małgorzata Płaza oraz Zuzanna Wojewódzka (AZS AWF Poznań).

W zawodach florecistów prym wiedli reprezentanci UKS Atena Gdańsk. Główne trofeum wywalczył Idzi Duraj a na najniższym stopniu podium zameldowali się Jakub Gorczyca i Miłosz Możejko. Jedynym zawodnikiem spoza Gdańska w czołowej czwórce był drugi w końcowej klasyfikacji Stanisław Jurga (Zjednoczeni Pabianice).

Startowały 73 zawodniczki i 88 zawodników.

Walki były bardzo zacięte i wyrównane.

Najlepszy z reprezentantów gospodarzy Marceli Cendrowski został sklasyfikowany na 11 miejscu.

Pozostali reprezentanci naszego klubu zajeli nastepujące miejsca: B.Telatyńska - 33, E.Trybel - 45, A.Szularz - 57, J.Sowa - 52, T.Szympel - 75, Sz. Szewczyk - 87.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie a najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Finansowo i rzeczowo organizatorów wsparli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i sponsorzy: DEICHMANN-OBUWIE, Zakład Ogólnobudowlany z Wąsosza, Hydropol Dekor-Wrocław, Technodrew Polska - Zawadzkie k/Opola,  ,  Region Dolnośląski we Wrocławiu, oraz firma The Hut Group właściciel marek Myprotein i Myvitamins.