Aktualności

Niedziela, 19 października 2014

Gliwice, 18-19 pażdziernik 2014 r.

Przez dwa dni chłopcy i dziewczęta w wieku do 16 lat walczyło na planszch Gliwic w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie.    Pierwszego dnia z naszych dwóch reprezentantów lepiej walczył Bartłomiej Szurlej który zajął 38 miejsce. Karol Noganowicz został sklasyfikowany na 76 miejscu.

W niedzielę startowały dziewczęta i ze względu na zajmowane miejsca na liście klasyfikacyjnej PZS-u liczyliłem na wysokie pozycje. Po walkach grupowych znakomite - bo drugie miejsce zajmowała Olga Żurowska, ale niestety w walce o finałową ósemką trafiła ona na późniejszą zwycięzczynię Weronikę Rabczewską ze Szczecina i przegrała z nią 10:15, zajmując dziewiąte miejsce. Miejsca pozostałych: 23. Agata Kes, 27. Zuzanna Basałygo, 43. Agata Wróblewska, 83. Barbara Futyma.

                                                                                                                                                           Kazimierz Górniak,

Czytaj dalej
Sobota, 4 października 2014
Czytaj dalej
Sobota, 27 września 2014

W Katowicach w dniach od 25 do 27 września odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli i szpadzie. W szpadzie reprezentowała nas trójka panów: Paweł i Maciej Golec, oraz najmłodszy w całej stawce zawodników - Bartłomiej Szurlej. W turnieju indywidualnym najlepiej zaprezentował się Maciek, który po bardzo dobrych walkach zajął 30 miejsce. Paweł uplasował się na 47 pozycji, a Bartek na 98. Mistrzem Polski został Marcel Baś z KKS Kraków.  W turnieju drużynowym "Kolejarz" był rozstawiony na 13 miejscu i pierwszy mecz przyszło mu stoczyć, niestety przegrany 31:45, z późniejszym Mistrzem Polski ASZ AWF Kraków. W całym turnieju nikt nie zadał mistrzowi więcej trafień niż nasza drużyna. Pozostało więc walczyć o miejsca 9-16. Po wygranych meczach z AZS AWF II Kraków oraz UKS Startem Opole i przegranym z Górnikiem Radlin, nasza drużyna zajęła ostatecznie 11 miejsce. Pamiętając, że mieliśmy najmłodszą drużynę w stawce - średnia wieku niecałe 17 lat, jej wynik uważam za bardzo dobry.  Przyszłość jest przed nimi. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2015 roku będzie dużo lepiej, bo i przeciwnicy będą inni.

            Informacja skopiowana z Facebooka z dodanymi przeze mnie kilkoma słowami - Kazimierz Górniak.                                                                                                                                                                      

 

Czytaj dalej